Damian Rio Trzech specjalistów od szybkiej jazdy na rowerze bez hamulców będzie jutro walczyć o medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. 

 

Grupie sprinterów przewodzi szczecinianin Damian Zieliński. Nasz czołowy sprinter od tygodnia jest w Brazylii wraz z całą reprezentacją polski kolarstwa torowego i przygotowuje się do walki o najwyższy stopień na podium.  

To już trzecie Igrzyska Olimpijskie w sportowej karierze zawodnika Piasta Szczecin. Jak ocenia organizację tej imprezy?

- Wioska olimpijska jest ładna. Widać, że organizatorzy starają się sprostać światowym wymaganiom – opowiada Damian – Są oczywiście zawodnicy, którzy narzekają na warunki. To jednak nie jest najważniejsze w tej imprezie... atmosfera jest świetna. Emocjonalny tygielek, w którym miesza się duch sportowej rywalizacji i chęci poznania nowych ludzi. Mieszkamy z samymi gwiazdami, niedawno miałem okazję spotkać Usaina Bolta – cieszy się sprinter.


Jutro polska reprezentacja torowa będzie walczyć o najwyższy stopień podium w sprincie drużynowym. Specjalnie na igrzyska w Rio został zbudowany welodrom. Jak kolarz ocenia jego parametry?
- Tor jest świeży – wyjaśnia Zieliński – Sprawia jedna wrażenie szybkiego. Miejmy nadzieje, że jutro nie zabraknie nam wypracowanej przez wiele miesięcy mocy i szybkości.

Daty transmisji:

Sprint drużynowy mężczyzn rozpocznie się jutro o godzinie 21:00.

W piątek o 21:14 Zieliński będzie walczył o kwalifikacje w sprincie. Tego samego dnia, o 22:30 rozegrana zostanie 1/16 finału. Jeśli przejdzie dalej to w sobotę o 15:23 rozpocznie się 1/8 finału, ćwierćfinał rozpocznie się o 21:00, a półfinał o 22:41. Finał odbędzie się w niedziele o 22:04

16.08 czyli we wtorek Zieliński wystartuje w keirinie o 15:18.   

1

2

3

4

5

6

8

9

10

11

partnerzy

 1

2

3

4

5